Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eurovision Song Contest 2017 - druhé semifinále aneb Trocha etna nikdy neuškodí

12. 05. 2017 13:12:47
Vzhůru do pokračování! Také dnes se můžete těšit na popis opravdu mimořádných uměleckých výkonů a počinů ...

Dnes začnu konstatováním, že výjimka opravdu potvrzuje pravidlo. Ale konkrétně až později, abych nepředbíhala...

Timur a jeho parta zahájili přenos natolik zvesela, že z toho dvěma z nich až rozkvetla saka. Jen Timurovi ne, neb zas musel do zeljonej komnatky, neboli do green roomu. Zbylí hoši Vova a Alex pak vytáhli garmošku a fujarku, aby nás oslím můstkem odtransportovali do zahajovaciho reje v ukrajinském stylu. Mohutná grupa krojovaných totiž zapěla a zatančila mix vítězných eurosongů za aktivní účasti obou moderátorů. Jeden dal i kozáčka!

Pak už se nedalo nic dělat a musel začít hlavni program lítého evropského klání. Jako první přikráčela Tijana ze Srbska. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že jsem podobné trylky už někde slyšela... Následovalo Rakousko a veskrze pozitivní mladik jménem Nathan. Odprezentoval popěvek, který by se mohl zalíbit. Mne ale zanechalo chladnou i jeho pohupování na stříbrném půlměsíci.

V úvodním videu k vystoupení makedonské účastnice Jany jsme mohli nahlédnout i do gynekologické ordinace. Ale jen k ultrazvuku, jelikož umělkyně chtěla dát všem vědět, že je v naději. Ona radostná událost ji asi zasáhla víc, než by si byla přála, jelikož místo zpěvu spíš kníkala. Nevim, zda jí k postupu pomůže pokus o burleskový kostým a vyzývavé pohyby - poměrně nevhodné pro budoucí matku...

A pak se dostavila šťabajzna z Malty. Tak by měla vypadat sexbomba se správně formovanými druhotně pohlavními znaky! Claudia je důkazem, že i na Maltě se rodí holky "krev a mliko". A ještě k tomu uměla zpívat! Pokus o tklivou baladu se jí povedl, jedno oko nezůstalo suché. Přesto trochu nuda. Pro ženský, pro chlapy určitě ne....

O to větší kontrast přišel s rumunskou písní Yodel It. Jak já se těšila, že se na tomhle uměleckém počinu satiricky popasu a ono se mi to nakonec líbilo! Možná zabral kontrast hiphopera a mladičké jódlerky, která k tomu i skvěle zpívala. Bylo to prostě něco úplně jiného. Tuším šanci.

Následovaly tři sestry z Nizozemí. Fakt. Totální rodinný podnik. Song jim napsal táta a holky zpívaly nemocné mámě. Musím uznat, že dobře, ale na víc se asi nezmůžu. A po nich přišlo překvapení, které jjsem avizovala v úvodu. Maďarsko a zpěvák romského původu Joci Papai s písní Origo. Vzbouřily se mi sporé maďarské geny. Děsně se mi to líbilo. A jelikož jsem si zrovna nalila své oblíbené tokaji hárslévelü, tak jsem to měla i stylové. Mám druhého favorita!

Jako další se představila Anja z Dánska. Prý obrovská hvězda. Všimla jsem si, že má "šťastné zuby". Na vysvětlenou - ve Francii se tak říká mezírce mezi dvěma předními horními zuby. Lidé, co ji mají, jsou prý vyvolenci Štěstěny. A jelikož mi zas její popovka cosi připomínala, nevim, nevím, zda zuby zaberou...

Pak přiletěl v balónu klučík z Irska. Brendan Murray pěl jak za dolary, ale když jste zavřeli oči... ženská! To mě trochu rušilo. Po zmíněném genderu nastoupilo duo ze San Marina, složené z domorodky Valentiny a Jimmieho z USA. Ona se prý eurosoutěže účastní už počtvrté. A furt nic. A zase se asi nepoučí...

Načež přišel mohutně očekávaný další favorit. Jacques Houdek. Muž dvou hlasů z Chorvatska. Na jednu stranu pěl anglicky hlasem normálním vysokým a na druhou operním barytonem italsky. Nemohla jsem si pomoct, hned mi naskočil slavný Izerův výstup. Navíc se píseň jmenovala My friend. A aby toho nebylo málo, operní část těžce připomínala Let it go z Ledového království. No, řeknu vám, koukala jsem jako blázen. Už chyběli jen krasobruslící králíci z klobouku.

Norská formace JOWST se prezentovala zpěvákem v tralaláku, mužem v neonové masce u kláves a taky odlišným rytmem skladby. Ale jen zpočátku. Refrénem to zkazili. Po nich se dostavili Švýcaři rumunského původu. Zpěvačka ve výrazné žluti, kterou byla i obklopena, zpívala cosi o Apollu. I ona vysunula nohu, stejně jako Řekyně v úterním semifinále. A eurovizní všudypřítomný vítr jí nerval jen kštici, ale i žluté peří v dekoltu.

Poté nakráčel Lukašenkův výsadek, celý pokrytý sněžnými ornamenty. I kytara to odnesla. Běloruský NavyBand dostal povolení částečně použít také angličtinu. Vše zase tak trochu na lidovú notečku s halekáním a vlezlým refrénem.

A už tu byl další favorit. A prý fakt FAVORIT! Sedmnáctiletý Bulhar Kristian. Kluk hezky zpíval, ale "hit" zas jak přes eurovizní kopírák. Musím ovšem ocenit nápaditou scénu. Spustili na na něj liják! Bez větru! Naprostou shodou okolností poté následovala píseň Revoluční déšť z Litvy. Možná proto se veskrze excentrická zpěvačka oděla celá do rudé a na hlavu si umístila čínský účes, ze kterého jí asi cestou vypadla jedna jídelní hůlka. Ta zbylá byla taková osamocená...

Estonsko předvedlo značně nepovedený pokus o festivalovku jménem Verona. Nůďo. Soutěž uzavřel roztančený Immri z Izraele. No, byla jsem ráda, že to mám za sebou...

V rámci oddechového času na hlasování jsem ještě musela přetrpet rozjařené rozhovory s adepty na vítězství, neboť se tak cítili všichni. A Makedonie zrealizovala své "překvapení", které bylo stále avizováno, až omíláno. On ji požádal o ruku v přímém přenosu! I prsten měl! Nebudou jen tatínek a maminka, budou i manželé! Dojetí bylo k nepopsání...

Zpět do reality. Jestlipak se už nemůžete dočkat, kdo postoupil? Tu jsou: bulharský klučina co na něj pršelo, Lukašenkův výsadek z Běloruska, dvojitý pěvec chorvatský, můj favorit z Maďarska, šťastné zuby z Dánska (něco na tom bude!), roztančený Izrael, jódlejdý z Rumunska, Norsko s neonovou maskou, tři sestry z Holandska a rakouský mladík na půlměsíci.

Tak. A teď vzhůru do finále! Vydržte. Já se budu taky snažit....

Zde v prokliku popis prvního semifinále

Autor: Šárka Bayerová | pátek 12.5.2017 13:12 | karma článku: 18.63 | přečteno: 561x

Další články blogera

Šárka Bayerová

Zrazená královna (pokračování)

Byla vnučkou jedné z nejslavnějších a nejmocnějších mocnářek - královny Viktorie. Říkali jí Ena a stala se taky královnou - ve Španělsku.

21.8.2017 v 21:37 | Karma článku: 26.21 | Přečteno: 602 | Diskuse

Šárka Bayerová

Zrazená královna

Ač byla vnučkou jedné z nejslavnějších a nejmocnějších královen, budoucí tchyni připadala málo urozená. A taky ji ve Španělsku nechtěli hlavně proto, že ve své krvi nesla dost hroznou nemoc. Hemofilii.

20.8.2017 v 12:44 | Karma článku: 29.64 | Přečteno: 1005 | Diskuse

Šárka Bayerová

Kde se vzalo slovo .... proutník?

Tak to bych taky ráda věděla. Pátrala jsem, kde se dalo, protože mám na téma "proutník" velice půvabnou a veselou historku.

8.8.2017 v 22:22 | Karma článku: 24.29 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Šárka Bayerová

Martýrium s PPL...

... pokračovalo a pro mne naprosto nečekaně vyvrcholilo na úložném místě. Vážně jsem netušila, že může být ještě hůř...

22.7.2017 v 16:36 | Karma článku: 34.91 | Přečteno: 3494 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Milena Zelenková

Bitva o žlutou a zelenou dopravu

Tak bych myslela, že nejdůležitější na dopravě je spokojenost a spolehlivost pro cestující, ale poslední bitvy v médiích mezi dvěma barvami dopravců mě začaly vyvádět z omylu. Jančura ano, Jančura ne. Nic mezi tím.

24.8.2017 v 9:15 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 124 | Diskuse

Vladimír Havránek

Pane Šilhavý, nevypadli jste po dobrých výkonech!

Po včerejším zápase, v němž Slavia bojovala o postup do základních skupin Ligy mistrů nevěřícně čtu dnes ráno rozhovor s trenérem Jaroslavem Šilhavým. Dosud jsem jej měl za rozumně uvažujícího, ale asi sledoval jiný zápas.

24.8.2017 v 9:15 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 288 | Diskuse

Karel Trčálek

Pokud má Evropa přežít, musíme Vatikán srovnat se zemí

To byl ale blbý nápad zvolit papežem zmiji, kterou si hřejeme na prsou. Jak to mohl jenom bůh dopustit, jak nás mohl zanechat Satanovi napospas?! Délka blogu cca 13 hod 54 min 05 s

24.8.2017 v 8:30 | Karma článku: 8.45 | Přečteno: 395 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Životní lekce od chlupaté dámy

Sedím na zahradě a se zájmem sleduji sousedovic kočku. Ladně se převaluje na trávě a hledá pro sebe tu nejpříjemnější pozici. Chvilku jen tak leží, načež zakmitá ušima a zbystří. Její tělíčko se v mžiku aktivizuje a...

24.8.2017 v 8:14 | Karma článku: 10.89 | Přečteno: 313 | Diskuse

Lukáš Masopust

Učitel na prázdninách

Za pár dní mne čekají podzimní a já už si plánuji, co o nich budu dělat. Často se říká, že učitelé mají neustále volno, kratší pracovní dobu a tím pádem si nezaslouží větší peníze.

24.8.2017 v 0:29 | Karma článku: 6.79 | Přečteno: 341 | Diskuse
VIP
Počet článků 488 Celková karma 27.81 Průměrná čtenost 1188

Nenapravitelná optimistka s duší v rozletu. A věčná vypravěčka. Někdy je to se mnou mírně náročný ... :-) 

                            ( aladul333@gmail.com )

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.